iOS 18, RCS Desteği ile iPhone ve Android Arasında Mesajlaşma Deneyimini Geliştirecek

Apple, Sonbahar içerisinde yayınlanacak olan iOS 18 ile RCS mesajlaşma desteğini sunacağını doğruladı. RCS sayesinde iPhone sahipleri, Android kullanıcılarıyla iletişim kurarken daha zengin bir deneyim elde etmiş olacak.

SMS’lerin en sıkıntılı noktaları RCS tarafından çözülüyor. Görüşmenin her iki üyesi de RCS’yi destekleyen cihazlar kullandığı sürece görüşmeler otomatik olarak yeni standart üzerinden gerçekleştirilecek.

Apple’ın basın bültenindeki açıklama şu şekilde: “Apple aygıtı olmayan kişilere mesaj gönderildiğinde Mesajlar uygulaması, şimdi SMS ve MMS ile karşılaştırıldığında daha zengin ortam ve daha güvenilir grup mesajları için RCS’yi destekliyor.”

RCS, yeşil balon sohbetlerinize iMessage’in yüksek çözünürlüklü resim ve video eklentileri, yazma göstergeleri, okundu bilgileri ve daha fazlası gibi en iyi özelliklerinin çoğunu sunacak. iOS 18 Mesajlar uygulaması, RCS konuşmalarını yeşil baloncuklarla ayırt etmeye devam edecek.

Ek olarak, metin alanı “Metin Mesajı • RCS” etiketini içerecek. Bu sayede kullanıcılar geleneksel SMS’e kıyasla daha gelişmiş bir mesajlaşma deneyimi yaşayacaklarından haberdar olacak.

Bu arada medya boyutu anlamında da değişiklik olacak. SMS, fotoğraf veya video gönderirken dosya boyutlarının çok küçük olmasını zorunlu kılıyor. RCS üzerinden resim ve video mesajları çok daha yüksek kalitede aktarılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir